‘The Little Mermaid’ naar Nederland met Tommie Christiaan in de rol van Prins Erik
Datum:08-02-12 Bron:Persbericht Stage Entertainment Stage Entertainment brengt in samenwerking met Disney Theatrical Productions de musicalproductie The Little Mermaid. Tommie Christiaan zal te zien zijn in de hoofdrol van Prins Erik.
Na de producties Tarzan, Beauty and the Beast en The Lion King, zet de samenwerking zich voort bij het verder ontwikkelen van een geheel eigen, nieuwe versie van Disney’s The Little Mermaid. Nederland heeft de primeur om als eerste land deze Europese première van de nieuwste Disney musical te brengen. Het creative team is samengesteld uit de beste talenten die momenteel werkzaam zijn op Broadway.
Roel Vente, algemeen directeur Joop van den Ende Theaterproducties: “Na de succesvolle samenwerking tussen Stage Entertainment en Disney Theatrical Productions rondom de musical Tarzan, waarin de musical door het creatieve team op belangrijke onderdelen werd aangepast en verrijkt, wordt deze samenwerking nu voortgezet bij The Little Mermaid. Wij zien er naar uit om dit bekende verhaal in een geheel nieuwe versie voor het eerst in Nederland op het toneel te brengen.” Thomas Schumacher, producent en president van Disney Theatrical Productions: “Wij zijn verheugd om samen met onze gewaardeerde partner Stage Entertainment, één van Disney’s meest geliefde verhalen voor het eerst in Nederland op het toneel te brengen en de Europese première van The Little Mermaid in Groningen te laten plaatsvinden.The Little Mermaid is een musical met een onmiskenbare kracht door onder andere het bijzondere talent van Alan Menken en het uitzonderlijke team van getalenteerde creatives die bij dit project betrokken zijn.”
Het verhaal van The Little Mermaid is geïnspireerd op de beroemde novelle uit 1836 van Hans Christian Andersen en gebaseerd op de Disney verfilming The Little Mermaid uit 1989, met herkenbare hits ‘Dat is mijn wens’, ‘Kus haar dan’ en ‘Diep in de zee’ van meervoudig Academy Award winnaar Alan Menken. Voor de musical componeerde Alan Menken samen met tekstschrijver Glenn Slater speciaal tien nieuwe songs. Het script voor deze nieuwe musical is geschreven door, Pulitzer Prize en Tony Award winnaar, Doug Wright en wordt voor Nederland vertaald door Martine Bijl. Regie is in handen van Glenn Casale, die al onder andere Beauty and the Beast regisseerde. Vijfvoudig Tony Award winnaar Bob Crowley (Tarzan, Mary Poppins, Aida) ontwerpt het decor en de kostuums. Bob Crowley: “Na de fijne samenwerking bijTarzan ben ik verheugd om opnieuw betrokken te zijn bij Disney’sThe Little Mermaid. We zijn druk bezig om een inspirerende onderwaterwereld op het toneel te creëren.”
De kaartverkoop voor The Little Mermaid opent volgende week. Disney’s The Little Mermaid gaat op zaterdag 12 mei in première in Martiniplaza in Groningen en is daarna te zien in de grotere theaters van Nederland. De andere hoofdrollen worden binnenkort bekend gemaakt.
• Groningen 4-13 mei (12 mei première niet in verkoop)
• Heerlen 16-27 mei
• Breda 31 mei - 10 juni.
• Rotterdam Nieuwe Luxor 13 juni -1 juli
• Den Haag WFT 4 - 22 juli
• Amsterdam RAI 25 juli-12 aug,
• Eindhoven 15 aug-26 aug.
Leuk nieuws! Hoorde vandaag ineens dat er om 16.00 uur een persconferentie was met Martiniplaza, Gem. Groningen en Van den Ende was. Maar weet iemand hoe ze tot de keuze voor Groningen zijn gekomen? Ik vind het leuk hoor, ik woon er! ;-)
En we gaan weer op zoek naar de Zeemeermin? Zo ja, hopelijk niet bij de commerciele zenders. Maar hopelijk zo nee. We zijn wel klaar met die onzinprogramma's en erg toe aan goede casting.